Bella Women in Art Festival

8 grudnia 2012
Bella Women in Art Festival
Bella Women in Art Festival to nowe wydarzenie, które porusza ważną i powszechnie dyskutowaną przez twórców oraz środowisko krytyków i naukowców problematykę, jaką jest twórczość i artystyczna aktywność kobiet.

Pierwsza edycja festiwalu trwać będzie 4 dni, podczas których widzowie obejrzą filmy zaprezentowane w ramach czterech bloków tematycznych: Autorki polskiego kina, Autorki kina światowego, Woman In Art, Kobiety: W stronę Indii. Pokazy odbędą się wraz z komentarzami znawców, teoretyków i historyków kina oraz ludzi kultury, sztuki i nauki.

W ramach festiwalu odbędą się również spotkania z reprezentantkami wielu dziedzin działalności artystycznej, panele dyskusyjne – które poruszą tematy współczesnych dróg feminizmu w Polsce, miejsca kobiety w sztuce oraz odrębności poetyki prezentowanych przez współczesne pokolenia twórczyń w Europie i na świecie, koncerty, wystawy, warsztaty artystyczne oraz imprezy towarzyszące.

 Jak zapowiada Magda Wichrowska, Dyrektorka Bella Women in Art Festival celem festiwalu jest to, by zjednoczyć twórcze środowiska kobiece, doprowadzić do ich dialogu i zachęcić uczestniczki festiwalu do twórczej kreacji i samorealizacji. Dlatego też podczas festiwalu odbywać się będą spotkania z twórczyniami, które zaprezentują wielogłos kreacji artystycznej.

Program wydarzenia można znaleźć tutaj